Njukasl minimalnim rezultatom savladao Arsenal: Prvi poraz Tobdžija u ovoj sezoni

Odlučujući pogodak postigao je Gordon

• 1
FK Njukasl Foto: Tanjug.rs

Fudbaleri Njukasla savladali su Arsenal rezultatom 1:0 u okviru 11. kola Premijer lige. Jedini gol na meču postigao je Gordon u 64. minutu.

Derbi susret 11. kola pripao je domaćem timu koji je Tobdžijama naneo prvi poraz u prvenstvu.

Utakmica je bila veoma "tvrda", treneri obe ekipe su bili izuzetno oprezni, a posle "rovovske borbe" prvo veće uzbuđenje viđeno je u 62. minutu. Tada je Rajs šutirao glavom, ali je bio neprecizan i lopta je odletela preko prečke.

Samo dva minuta kasnije viđen je, ispostaviće se, jedini gol na meču. U 64. minutu na asistenciju Žoelintona Gabrijel pogađa mrežu i dovodi Njukasl u vođstvo. Nakon gola gledao se VAR, ali je odluka potvrđena, te su "Svrake" upisale vredna tri boda.

Arsenal je do kraja meča pokušavao da dođe do izjednačenja, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Nakon ovog kola Arsenal zauzima treću poziciju sa 24 osvojena boda, dok je Njukasl 6. sa 20.

U narednom kolu Tobdžije dočekuju Barnli, a Njukasl gostuje ekipi Bornmuta.