"Prštalo" u Španiji: Bilbau poluvreme dovoljno protiv Viljareala

Viđeno je čak pet golova

• 0
Iker Muniain Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su u gostima ekipu Viljareala sa 3:2, u okviru 12. kola španske La Lige.

Baskijskom klubu bilo je dovoljno poluvreme, da stekne "nedostižnu" razliku.

Već u drugom minutu poveo je Atletik, pogotkom Iniga Ruiz de Galarete, na asistenciju Nika Vilijamsa.

Nisu se tu zaustavili gosti, već su u 22. minutu duplirali prednost, kada se u ulozi strelca našao i asistent kod prvog gola, Niko Vilijams.

Samo osam minuta kasnije, u strelce se upisao i Injaki Vilijams, dok je Sancet upisao drugu asistenciju.

Nije Viljareal imao pravo rešenje, ali su ipak uspeli da prirede malu dramu u finišu meča.

Prvo je Gerard Moreno pogodio u 86. minutu, da bi samo minut kasnije i Aleksander Serlot smanjio na 3:2.

Ipak, domaći do kraja nisu uspeli da dođu do izjednačenja, te je Bilbao došao do važne pobede.

Atletik je ovim trijumfom dospeo na peto mesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom, dok je Viljareal na 13. mestu sa 12 bodova.