Đirona nastavlja da "gazi": I Rajo Valjekano "pao" posle preokreta

Bajka se nastavlja

• 0
Đirona Foto: Tanjug.rs

Fudbaleri Đirone savladali su ekipu Rajo Valjekana u gostima sa 2:1, u okviru 13. kola španske La Lige.

Ponovo je Đirona uradila ono što najbolje radi - okrenula meč.

Poveo je Valjekano već u petom minutu, preko Alvara Garsije, koji je pogodio na asistenciju Palazona.

Ipak, u nastavku je Đirona polako, ali sigurno preuzela inicijativu, što se isplatilo pogotkom u 42. minutu.

Cigankov je asistirao, a loptu je u mrežu poslao Artem Dovbik. A onda, u drugom poluvremenu, potpuni preokret.

Igrao se 65. minut, kada je Savio poslao loptu u mrežu, i tako doneo preokret, a ispostavilo se i pobedu Đironi.

Đirona nakon ovog meča "gleda" sa vrha tabele, i ima pet bodova više od madridskog Reala koji je drugoplasiran i koji tek treba da odigra svoju utakmicu.

Sa druge strane, Valjekano je ostao na devetom mestu sa 18 bodova.