≫

Francuska - Gibraltar 14:0! Epska bruka gostiju u Nici, za Galske petlove gol nije dao samo onaj ko nije hteo

Neverovatan rezultat utakmice kvalifikacija za EURO

• 5
Fudbalska reprezentacija Francuske Foto: Tanjug / AP

Debakl i epska bruka! Jeste da Gibraltar nije poznat kao neka fudbalska velesila, naprotiv, ali rezultat koji smo videli u Nici na meču protiv Francuske je za istorijske knjige. Čak 14 golova postigli su Galski petlovi, a u strelce se nije upisao samo onaj ko nije hteo - 14:0 (7:0).

Francuzi su upisali sedmicu već na poluvremenu, a ni posle pauze se nisu zaustavili nego su nastavili da pune Gibraltarce. Jednostavno, ovaj šamar će dosta dugo boleti Gibratar...

14:0 - Olivije Žiru (90+1. minut)

Među pogocima ističemo onaj Embapea u 82. minutu sa skoro 40 metara kada je lobovao golmana Gibraltara, kao i onaj poslednji Olivijea Žirua u nadoknadi makazicama.

Francuzi mogu da organizuju i svojevrstan konkurs kako bi izabrali najlepši pogodak samo sa ovog meča, ali Gibraltarci koji su večeras igrali teško će moći da se vrate među svoje sunarodnike, kojih doduše nema mnogo - samo 32.669 prema poslednjem popisu.

Ovo je naravno i najubedljiviji poraz Gibraltara od kako se takmiči na međunarodnoj sceni, ali i najveća pobeda Francuske u njenoj dugoj istoriji!