Srbija se plasirala na EURO posle 24 godine, a ovako su to proslavili igrači posle sudijskog zvužduka

Prekinut neprijatan post

• 1

Nisu Orlovi briljirali, propustili su u prvom poluvremenu pregršt šansi da reše pitanje pobednika odmah, ali su ipak nerešenim rezultatom (2:2) protiv Bugarske obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo.

Srđan Babić je pogotkom za 2:2 u 82. minutu obezbedio veliko slavlje, a svoj posao "odradili" su i Mađari protiv Crne Gore u Budimpešti.

Posle utakmice usledilo je veliko slavlje i svi igrači su utrčali na teren dok su ljudi iz stručnog štaba predvođeni Draganom Stojkovićem Piksijem bili u zagrljaju. Usledio je i vatromet iznad stadiona.

Orlovi su se po prvi put od 2000. godine plasirali na Evropsko prvenstvo i tako prekinuli vrlo neprijatan niz.