Napredak se bolje snašao "u blatu": Kruševljani minimalnim rezultatom savladali Čukarički

Gol odluke postigao je Lazar Zličić

• 2
FK Napredak Printskrin: Youtube/Superliga Srbija

Fudbaleri Napretka savladali su Čukarički sa 1:0, u zaostaloj utakmici 8. kola Superlige Srbije. Strelac pobedničkog pogotka za kruševački sastav bio je Lazar Zličić u 38. minutu susreta.

Meč je odigran u katastrofalnim uslovima, jer je teren bio natopljen vodom usled obilnih padavina u Kruševcu. Domaći sastav se bolje snašao i na kraju osvojio vredna tri boda.

Trenutak odluke viđen je u 38. minutu, kada je odličan centaršut Stojiljkovića iskoristio Zličić, koji je volej udarcem pogodio mrežu Filipovića.

Beograđani su do kraja susreta silovito krenuli po izjednačenje, a najbliži su bili u 89. minutu. Tada je mladi napadač Brđana Cvetković odlično šutirao, ali je na visini zadatka bio čuvar mreže Napretka Bajić.

Čukaričkom je ovo treći prvenstveni poraz u nizu, dok je Napretku ovo bila druga vezana pobeda, a treća u nizu računajući i Kup Srbije.

Što se plasmana na tabeli tiče, obe ekipe imaju po 17 bodova. Čukarički zauzima 9. mesto, a Čukarički je na 11. zbog gol razlike.