Trener Milana izveo Jovića zbog klinca od 15 godina: Da li je ovo pokušaj da se "imitira" potez Mihajlovića

Minimalna pobeda Milana nad Fiorentinom

• 1
Luka Jović Foto: Spada / LaPresse / Profimedia

Fudbaleri Milana su slavili pred svojim navijačima protiv ekipe Fiorentine rezultatom 1:0 u 13. kolu Serije A.

Utakmica je počela agresivno od strane ekipe Fiorentine, koja je bila dosta opasnija po gol protivnika, ali nije uspela da se upiše tokom celog meča.

Svoj prvi pogodak i jedini gol na ovoj utakmici postigao je Teo Ernandez sa bele tačke u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Zanimljiv momenat je bio u 83. minutu drugog poluvremena, kada je strateg Milana, Stefano Pioli, iz igre izveo srpskog fudbalera Luku Jovića, da bi ubacio 15-godišnjaka Franćeska Kamarda.

Sličan potez je napravio i Siniša Mihajlović, kako bi promovisao Đanluiđi Donarumu nekoliko godina ranije. Donaruma je kasnije bio jedan od najpoželjnijih golmana godinama.

Ekipa Milana je trenutno sa osam pobeda, dva poraza i tri remija trećeplasirana ekipa, dok je Fiorentina na šestoj poziciji sa šest pobeda, dva remija i šet poraza.