≫

Vreme čitanja: oko 5 min.

Ludo veče u Ligi šampiona! Šestica Arsenala, Inter nadoknadio 3:0, Real bolji od Napolija u derbiju kola

S. L.

A nula u Minhenu bi mogla da košta Junajted...

• 2
Liga šampiona, Inter, Union Berlin Foto: Tanjug / AP

U najavi utakmica ovog 5. kola, malo ko je verovao da će biti ovoliko zanimljivo i interesantno, ali, neke utakmice su oduševile, dok su neke i totalno podbacile. Raspucane su bile ekipe na svim stranama, te su navijači kraj malih ekrana.

Uh, odakle početi... Definitivno je najzanimljivije bilo u Londonu, gde je ekipa Arsenala bila i više nego ubedljiva protiv Lensa na svom terenu, gde su već u uvodnim minutima bili poprilično raspoloženi, a svoj sjajni golgeterski konto su otvorili tako što su već posle prvog dela igre vodili 5:0!

Redom su pogađali Haverc, Gabrijel Žesus, Saka, Martineli i Odegard, a šesti gol je bio delo Žoržinja u 86. minutu, kada je postavio i konačnih 6:0.

Drugi meč ove greupe je ranije odigran i tamo je PSV pobedio Sevilju sa 3:2.

Standings provided by Sofascore

Osim Londona, dosta je dinamično bilo i u Grupi D, gde su u Lisabonu svoj meč igrali Benfika i Inter.

Domaćin je preko Žoaa Marija postigao tri gola u prvih 30 minuta igre. Bivši igrač Intera je želeo osvetu, nije bio u planu ovog tima, pa im se revanširao na najbrutalniji mogući način. Međutim, prava kanonada se dogodila u drugom poluvremenu.

Inter je pogađao preko Arnautovića, Fratesija i Sančeza i tako se vratio na 3:3, čime su samo ostali u trci za prvo mesto.

Drugi meč nije opravdao očekivanja, te je Sosijedad remizirao sa Salcburgom 0:0.

Dosta nezanimljivo je bilo i u Minhenu, gde je Bajern igrao 0:0 sa Kopenhagenom.

Ovaj meč su gledali i iz Mančester junajteda, te ovaj remi i ne ide baš u korist kluba sa Old Traforda.

Derbi kola je viđen u Madridu, gde su Real i Napoli odmerili snage.

Napolitanci su dosta bolje otvorili meč i poveli su u osmom minutu preko Simeonea. Ipak, samo što su krenuli sa centra, Real je izjednačio preko Rodriga, igrao se 11. minut. Nešto kasnije, 22. minut meča, doneo je i preokret ekipe sa Santijago Bernabeua, pošto je Belingem postigao gol za 2:1.

Čim je krenulo drugo poluvreme, Angisa je izjednačio na 2:2. Ipak, Paz nije dozovlio da se tim rezultatom utakmica završi, te je postigao gol u 84. minutu za 3:2. Nije to bilo sve, Hoselu je uspeo da postigne i gol za 4:2.

U drugom meču ove grupe, Union Berlin nije iskoristio igrača više i remizirao je sa Bragom u Portugaliji sa 1:1, te je tako Bjelica debitovao remijem u ovom takmičenju s novim klubom.

TOK UTAKMICA UŽIVO:

90. minut - KRAJ MEČEVA!

72. minut (Benfika - Inter) - Vraća se Inter potpuno u meč, Aleksis Sančez je postigao novi gol!

58. minut (Benfika - Inter) - Fratezi postiže gol za Inter i sada se ekipa iz Milana vraća u život na pola sata do kraja utakmice.

53. minut (Benfika - Inter) - Marko Arnautović postiže gol i smanjuje prednost Benfike, i dalje je teško za ekipu iz Milana, ali, čuda su već bila viđena na ovim utakmicama.

51. minut (Braga - Union Berlin) - Đalo postiže gol i donosi poravnanje svojoj Bragi koja ima i igrača manje!

47. minut (Real Madrid - Napoli) - Samo što je krenulo drugo poluvreme, Angisa postiže pogodak za Napoli i donosi poravnanje!

46. minut - Krenuli su drugi delovi mečeva.

POLUVREME - sadržajno je na svim utakmicama, sem u Minhenu i San Sebastijanu, gde nema golova.

45. minut (Arsenal - Lens) - Uh, evo ga i peti gol... Katastrofa Francuza u Londonu.

33. minut (Benfika - Inter) - Auh, Žoao Mario dolazi do het-trika već posle 33 minuta igre!

27. minut (Arsenal - Lens) - Martineli! Kako igra Arsenal, evo ga i poker u Londonu!

24. minut (Arsenal - Lens) - Šta rade Tobdžije u Londonu, Saka koristi kiks golmana i postiže treći pogodak svoje ekipe.

22. minut (Real Madrid - Napoli) - Ako je i bilo neke dvojbe, više nema, Real je preokrenuo već, a ko bi drugi dao gol nego Džad Belingem!

21. minut (Arsenal - Lens) - Preti katastrofa ekipi iz Francuske, Žesus koristi priliku i Arsenal sada ima 2:0.

13. minut (Arsenal - Lens) - Prekida svoj post Kaj Haverts i koristi asistenciju Gabrijela Žesusa za 1:0.

13. minut (Benfika - Inter) - Opet Žoao Mario, prava je enigma. Benfika vodi sa 2:0!

11. minut (Real Madrid - Napoli) - Odmah poravnanje u Madridu! Pogađaju sad i igrači Reala, samo što su krenuli sa centra, odmah su došli do pogotka.

9. minut (Real Madrid - Napoli) - Đovani Simeone! Sin čuvenog Dijega, Čoloa Simeonea, iskoristio je uspavanost odbrane Reala iz Madrida, te je postigao gol na Santijago Bernabeu.

5. minut  (Benfika - Inter) - Imamo i prvi gol večeri! On dolazi iz Lisabona, gde je Benfika povela protiv Intera sa 1:0, a strelac je Žoao Mario, bivši fudbaler Intera. Lepa akcija Benfike, nekoliko igrača je učestvovalo u istoj, lepo je ostavljena lopta za Marija, a njemu nije bilo teško da pogodi sa 10 metara.