Bizaran detalj u Ligi konferencija: Navijači u Helsinkiju grudvama gađali golmana domaće ekipe, meč prekinut

E. S.

Igrali su domaći HJK i Aberdin iz Škotske

• 1
Navijači Aberdina grudvaju golmana Dinama Foto:PrintScreen/Twiteer=Archie Rhind-Tutt

Finski HJK i škotski Aberdin odigrali su 2:2 u susretu petog kola Lige Konferencija. Domaćin je vodio 2:0 golovima Bandea i Hostike, no Škoti su se vratili preko Mekdonalda u 41. i Djuka u 56. minuti susreta koji se igrao po velikoj hladnoći i snegu u Helsinkiju.

Sudija je utakmicu nadoknadio četiri minuta, ali se igralo čak 15 jer je susret u 92. minuti prekinut na neko vreme nakon što su gostujući navijači počeli grudvama da gađaju golmana HJK.-a. Spiker ih je prvo upozorio da to ne rade, a nakon toga sudija je prekinuo susret dok se navijači nisu smirili.

Uprkos činjenici da utakmica nije imala prevelikog rezultatskog značaja, jer je finski klub uoči ovog kola već ispao iz svih komnbinacija za prolaz grupne faze, dok su Škoti samo teoretski mogli proći u nokaut-fazu takmičenja, ipak smo videli interesantan detalj o kojem pričaju društvene mreže.

Pogledajte ga u snimku koji se nalazi u samoj vesti.