Luka Jović dao prvi gol u dresu Milana

Pamtiće Jović ovu noć dugo, jer je upisao i asistenciju

• 10
Luka Jović Foto: AP/Tanjug

Dobre igre u poslednje vreme stigle su na naplatu - Luka Jović je postigao svoj prvi gol u dresu Milana!

Igrao se 43. minut minut kada je srpski fudbaler zatresao mrežu Frozinonea u okviru 17. kola Serije A i tako zbacio veliki teret koji dugo vuče na leđima.

Sjajno je Jović prihvatio jednu odbijenu loptu, sa sedam-osam metara istu je zahvatio volejom i smestio je u mrežu za 1:0. Bio je to ujedno i prvi Jovićev takmičarski pogodak još od kraja maja, kada je tresao mrežu u dresu Fiorentine.

Čekao je Jović čak devet utakmica da postigne svoj prvenac u dresu Rosonera, ovo mu je bila četvrta uzastopna u kojoj se našao na terenu, a na posledje tri je dobio pohvale od Stefana Piolija.

Da bi ovo mogla da bude njegova noć, Jović je pokazao i pre gola. Praktično je bio jedan od najboljih igrača domaćeg tima na terenu, te je sredinom prvog poluvremena umalo upisao i asistenciju.

Tada nije, ali u 74. jeste, za Fikaja Tomorija, a Milan je na kraju slavio rezultatom 3:1.