≫

Srpsko-bošnjačka veza hara Turskom: Dve asistencije Tadića i gol Džeka za novu pobedu Fenera

S. P.

Fantastična partija našeg reprezentativca

• 1
Dušan Tadić i Edin Džeko FK Fenerbahče Foto: Seskimphoto / imago sportfotodienst / Profimedia

U 14. kolu Superlige Turske susreli su se Fenerbahče i Sivaspor i tom prilikom je domaći tim iz Istanbula slavio ubedljivo rezultatom 4:1. Naš reprezentativac Dušan Tadić je odigrao veoma dobru utakmicu.

Favorit ovog meča od samo starta bila je ekipe Fenera, krenuli su silovito od samo starta utakmice i postigli prvi pogodak u 17. minutu. Strelac je bio Sebastijan Šimanski, a asistirao je Dušan Tadić.

Drugi pogodak su postigli krajem prvog poluvremena, u 42. minutu, a tog puta je strelac bio Irfan Čan Kaveči. Gosti su početkom drugog poluvremena smanjili razliku preko Reja Manaja u 50. minutu.

Samo 18 minuta kasnije autogol je postigao Okumuš, a konačan rezultat je Edin Džeko postavio u 75. minutu na asistenciju Tadića.

Fenerbahče je i dalje na prvom mestu sa istim brojem bodova kao Galatasaraj, ali boljom gol razlikom, dok je Sivaspor 13. sa tri pobede, šest remija i pet poraza.