Novi Pazar prvi četvrtfinalista Kupa: Inđija nije imala snage za preokret

E. S.

Odličnu partiju pružio je Mitar Ergelaš

• 0
FK Novi Pazar Foto: Printscreen/Arena Sport

Fudbaleri Novog Pazara postali su prvi četvrtfinalista Kupa Srbije, pošto su u Inđiji savladali domaći tim rezultatom 3:2.

Prilično efikasna i dinamična utakmica pripala je gostima koji su bolje otvorili meč. Već u 23. minutu na semaforu je stajalo 0:3!  Na prvi gol se čekalo svega šest minuta, a tada se u strelce upisao Bogdanovski. U 17. minutu Ergelaš postiže svoj prvi gol iz penala, da bi posle samo četiri minuta postigao i drugi.

Ipak, iako je delovalo da će domaćin doživeti katastrofu, sa dva brza gola uneo je potpunu neizvesnost u meč. Prvo je u 29. minutu pogodio Koćić, a nekoliko desetina sekundi kasnije i Desančić.

Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromenjen, iako su obe ekipe imale izglednih šansi za pogodak. Najbliži postizanju gola bio je napadač gostiju, ali je pogodio prečku.