Vest Hem preokrenuo protiv Totenhema, Everton savladao Njukasl i pobegao iz zone ispadanja

D. U.

Najbolji igrač Njukasla kumovao porazu svog tiam

• 0
Džek Herison, Kiran Tripije, FK Everton, FK Njukasl, Premijer liga Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Evertona savladali su Njukasl sa 3:0 i tako su pobegli iz zone ispadanja posle 15. kola Premijer lige, dok je nešto kasnije Vest Hem bio bolji protiv Totenhema sa 2:1 u derbiju Londona, gde su napravili preokret nakon što su gubili u prvom poluvremenu.

Karamele su zahvaljujući golovima Dvajta Meknila i Abdulajea Dukurea u drugom poluvremenu došle do pobede, a porazu Njukasla "kumovao" je verovatno i najbolji igrač ovog tima, Kiran Tripije.

Desni bek "Svraka" je sa dve velike greške otvorio igračima Evertona put ka golu, koji takve prilike nisu propustili i došli su do velika tri boda, koja mogu mnogo da znače u borbi za opstanak.

U dubokoj nadoknadi Beto je postavio konačan rezultat posle jedne kontre i tako dodatno obradovao navijače na Gudisonu.

Everton je sada u seriji od dve vezane pobede, pošto su prethodno savladali i Notingem Forest na gostovanju.

Totenhem je poveo golom Romera u 11. minutu, a preokret je došao u drugih 45 minuta golovima Bovena u 52. minutu i Vard Prausa u 74.

Vest Hem je tako sa ova tri poena stigao na tri poena zaostatka za Totenhemom, koji je sada ispao iz prva četiri i trenutno je na deobi petog mesta sa Mančester junajtedom.