Juventus slavio protiv Napolija, ali zabrinuti u Torinu: Vlahović napustio teren povređen

Imaju zbog čega da brinu u Torinu

• 0
FK Juventus - FK Napoli Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Napolija sa 1:0, u okviru 15. kola italijanske Serije A.

Ipak, iako je Stara dama došla do vredne pobede, i velika tri boda, itekako imaju razloga za brigu.

Naime, srpski fudbaler Dušan Vlahović, napustio je igru u 70. minutu zbog povrede, ali i dalje nije poznato koliko je ona ozbiljna.

Što se tiče same utakmice, igralo se dosta tvrdo na obe strane. Jedini pogodak bio je delo Federika Gatija, u 51. minutu, kada je ispratio centaršut, i gotovo pergektno glavom poslao loptu uz desnu stativu.

U nastavku je Napoli nešto više pritiskao, što je rezultiralo novim uzbuđenjem u 71. minutu. Viktor Osimen je iskoristio nepažnju odbrane, stigao do lopte i poslao je u mrežu, ali je pogodak poništen jer se Nigerijac našao u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja susreta, Juve nije dozvolio Napolitancima da stvore novu priliku za gol, te je tim iz Torina upisao vredne bodove.

Što se tiče stanja na tabeli, Juventus je, bar trenutno izbio na prvo mesto sa 36 bodova, jednim više od Intera, koji ima i meč manje.

Sa druge strane, Napoli je na petom mestu sa 24 boda, koliko ima i Roma uz meč manje.