≫

E, ovako se osvajaju titule: Liverpul okrenuo Kristal Palas u 92. minutu preko sjajnog Harvija Eliota

Kakav meč na Selhurst parku!

• 0
Liverpool, Liverpul, Kristal Palas. Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Liverpula su ponovo došli do jedne veoma teške, a i veoma važne pobede u Premijer ligi, pošto su u gostima bili bolji od Kristal Palasa na njihovom Selhurst Parku sa 2:1 i to posle velikog preokreta.

Ovim trijumfom, ekipa sa Enfilda je makar nakratko zasela na čelo tabele, pošto ima jedan bod više od Arsenala, koji tek treba da igra svoj meč.

Prvo poluvreme je bilo poprilično mrtvo, nije bilo golova, praktično ni većih prilika, ali se sve zakuvalo u drugih 45 minuta.

Odlučio je Klop da odmah na startu drugog dela u igru ubaci Gomeza, potom i Gakpa i Konatea, ali, čini se kao da je Roj Hodžon bio taj koji je promenom razdrmao tim. Iz igre je izašao Eduar, a umesto njega je ušao Mateta, koji je i postigao gol.

Mateta je u 57. minutu izveo penal i bio je siguran, čime je doneo prednost svojoj ekipi.

Ključan detalj se dogodio u 75. minutu meča, Jordan Aju je dobio crveni karton, a samo minut kasnije je Mo Salah postigao gol za 1:1.

Nastavio je Liverpul sa napadima, a to se isplatilo u 91. minutu meča.

Nova akcija, ponovo Salah, ali ovoga puta ostavlja za Eliota i ovaj pogađa za konačnih 2:1.