Inter silovito do prvog mesta u Seriji A: Udineze ne zna šta ih je snašlo

S. P.

Ubedljiva pobeda Neroazura

• 0
FK Inter Foto: Tanjug - AP

Fudbalski klub Inter je ugostio ekipu Udenezea u 15. kolu Serije A i slavili su rezultatom 4:0. Ovaj ih je rezultat odveo do prvog mesta na tabeli.

Od samog starta meča Inter je krenuo sa pritiskom, ali prvi pogodak je stigao tek 37. minuta sa "bele tačke". Strelac je bio Hakan Čalhanoglu.

Još dva gola su bila u prvom poluvremenu, 42. minut Federiko Dimarko i dva minuta kasnije Markus Turam su tresli mrežu.

Poslednji gol je postigao Lautaro Martinez u 84. minutu i stavio konačni rezultat.

Ovo je Inter stavilo na prvo mesto na tabeli sa 38 bodova, dva više u odnosu na drugoplasirani Juventus. Udineze se trenutno nalazi na 16. mestu sa samo jednom pobedom, devet remija i pet poraza.