Atletiku poluvreme dovoljno za pobedu protiv Almerije

S. J.

• 0
Antoan Grizman i Alvaro Morata, Atletiko Madrid Foto: Oscar J. Barroso / Zuma Press / Profimedia

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Almeriju sa 2:1, u okviru 16. kola španske La Lige.

Odlično su otvorili meč izabranici Čola Simeonea, te su već u šestom minutu zatresli mrežu, ali je gol Antoana Grizmana poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 17. minutu je sve bilo čisto, te su "Jorgandžije" došle do prednosti.

Alvaro Morata je prošao nekoliko protivničkih fudbalera, a potom izbio "oči u oči" sa golmanom i zatresao mrežu.

Samo pet minuta kasnije, i Anhel Korea se upisao u strelce, kada je ispratio centaršut Markosa Ljorentea, i lako smestio loptu u mrežu.

U nastavku je Alemrija imala svoje prilike, a jednu je iskoristio Leo Baptistao, koji je poslo "odbijanac" u donji desni ugao, i tako smanjio na 2:1.

Ipak, ispostavilo se da gosti nisu mogli više od toga, te su domaći došli do tri boda.

Što se stanja na tabeli tiče, Atletiko je treći sa 34 boda, dok je Almerija ubedljivo poslednja sa svega četiri osvojena boda.