Napredak u "ludom" meču došao do pobede u 8. minutu nadoknade, Vojvodina "minimalcem" do tri boda u Nišu

L. I.

Mateus Indi doneo Novosađanima pobedu

• 1
Milan Bojović, Napredak Foto: MN Press / mi

Odigrane su još dve utakmice u okviru 19. kola Superlige Srbije, a pobede su izvojevali gosti. Vojvodina je slavila protiv Radničkog iz Niša rezultatom 1:0, dok je Napredak u poslednjim trenucima stigao do 2:1 protiv Mladosti.

Novosađane je do pobede vodio Mateus Indi koji je postigao odlučujući gol u 49. minutu. Sa druge strane izabranici Slavoljuba Đorđevića nisu pružili blistavu partiju, kakav je bio slučaj prošle sedmice i duela sa Partizanom.

Tek u drugom poluvremenu stvorili su par prilika, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol rivala.

U narednom kolu Vojvodina gostuje voždovcu na "Krovu", dok će Radnički dočekati Železničar iz Pančeva.

Mnogo zanimljiviji meč viđen je u Lučanima, gde je Napredak savladao domaću Mladost sa 2:1.

Poveli su gosti u 35. minutu, kada je na asistenciju Ljubomirca mrežu domaćina pogodio Lazar Zličić. Ipak, Mladost se nije predavala pa je preko Frajdeja koji je postigao lep pogodak u 91. minutu, došla do izjednačenja.

Ipak, Kruševljani su u nadoknadi vremena došli do sva tri boda. Prvo je Milan Bojović imao izglednu šansu, Napredak je dobio korner, da bi posle udarca iz ugla lopta zakačila Miloševića i završila u mreži.

Napredak će u sledećem kolu igrati protiv TSC-a u Bačkoj Topoli, dok će Mladost gostovati Čukaričkom.