Lajpcig "zapeo" u borbi za titulu: Verder "ukrao" bod "Bikovima"

S. J.

• 0
Fudbal Liga Šampiona FK Crvena Zvezda Lajpcig Foto: Tanjug/AP Photo/Darko Vojinović

Fudbaleri Lajpciga remizirali su sa ekipom Verdera u Bremenu sa 1:1, u okviru 16. kola Bundeslige.

Bio je Lajpcig bolji tokom većeg dela meča, ali ispostavilo se da to nije bilo dovoljno da dođu do trijumfa.

Mogli su gosti da došu do vođstva u finišu prvog poluvremena, ali je pogodak Pulsena poništen u 41. minutu.

Ipak, poveo je Lajpcig u 47. minutu, kada je Luj Openda doneo vođstvo "Bikovima".

Ipak, Džastin Njinma je doneo izjednačenje, i ispostavilo se, bod Verderu, prelepim golom u 75. minutu.

Lajpcig je ovim remijem ostao na trećem mestu sa 33 boda, dok je Verder na 13. mestu sa 16 bodova.