Dortmund se "okliznuo" protiv Majnca, Hofenhajm ispustio bodove protiv "fenjeraša"

S. J.

• 2
FK Bajer Leveruzen FK Borusija Dortmund Foto: Tanjug/AP

Dve utakmice 16. kola Bundeslige odigrane su u terminu od 20.30, i viđena su dva remija.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda remizirali su sa ekipom Majnca sa 1:1, a oba pogotka viđena su u prvih 45 minuta.

Domaći su poveli u 29. minutu pogotkom Branta, ali je u samom finišu prvog dela igre, u 43. minutu izjednačio van den Berg,

Dortmund je ovim remijem ostao na petoj poziciji sa 27 bodova, dok je Majnc "pobegao" iz opasne zone, bar na kratko i nalazi se na 15. mestu sa 10 bodova.

FK Borusija Dortmund Foto: Tanjug/AP

U drugom meču, Hofenhajm i Darmštad su remizirali sa 3:3. Poveo je domaći sastav golom Kramarića sa bele tačke u 14. minutu, ali je devet minuta kasnije izjednačio Fajfer.

Ipak, četiri minuta kasnije, pogodio je i Bebou, čime je i okončan prvi deo igre. Skarke je doneo novo izjednačenje u 57. minutu, ali je Bebou ponovo pogodio u 66. minutu za novo vođstvo Hofenhajma.

Pet minuta pre kraja, Fajfer je asistirao sa Skarkea, koji je novim pogotkom doneo izjednačenje i postavio konačnih 3:3.

Hofenhajm je šestoplasirani sa 24 boda, dok je Darmštad poslednji na tabeli sa 10 bodova.