Kristal Palas i Brajton odigrali nerešeno i produžili svoje nizove mečeva bez pobede

S. T.

Po gol na obe strane

• 0
FK Kristal Palas - FK Brajton Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Kristal Palasa i Brajtona odigrali su nerešeno (1:1) na otvaranju 18. kola Premijer lige, čime su oba tima produžila svoju seriju bez pobede u ovom takmičenju.

Brajtonu je ovo bio treći meč bez pobede, a Kristal Palas je nanizao sedam utakmica bez trijumfa.

Poveo je domaćin golom Džordana Ajua u nadoknadi vremena prvog poluvremena na asistenciju Olizea.

Dosta dugo se čekalo na poravnanje Brajtona, a ono je došlo posle pogotka Danija Velbeka u završnici meča u 82. minutu na dodavanje Paskala Grosa.

Imao je Brajton neverovatnu i pomalo bizarnu šansu da dođe do pobede. Velbek je izleteo jedan na jedan sa golmanom Kristal Palasa, ovaj je ispucao loptu, ali se ona zakucala u fudbalera Brajtona i prošla malo pored stative.

Posle ovog meča je Brajton ostao na sedmom mestu sa 27 bodova, dok Kristal Palas ima 18 poena na 15. mestu.