Javor i IMT podelili bodove u Ivanjici: Gigić poništio pogodak Lukovića, dva tima ostala poravnata na tabeli

S. T.

U pitanju je Miloš Luković iz gostujućeg sastava

• 0
Petar Gigić Foto: MN Press / Marko Metlaš

Fudbaleri Javora i IMT-a podelili su bodove u Ivanjici u utakmici 9. kola Superlige Srbije, čime su se zadržali u plej-aut zoni na zimskoj pauzi u takmičenju - 1:1 (0:1).

Bio je to jedan krajnje interesantan duel u kojem je IMT uspeo da stigne do prednosti preko jednog od najtalentovanijih igrača Superlige Srbije, Marka Lukovića za kojeg se "šuška" da bi mogao da ode u Spartak iz Moskve za čak 5.700.000 evra, a o čemu se pisalo prethodnih dana u srpskim medijima.

Međutim, početkom drugog poluvremena, odnosno u 60. minutu utakmice pogodak je postigao bivši fudbaler Partizana, Petar Gigić, koji je tako doneo vredan bod Ivanjičanima.

Do kraja je Javor mogao i dodatno da pritisne gostujuće fudbalere, koji su ostali sa desetoricom u 81. minutu zbog drugog žutog kartona i isključenja Lambulića, ali na kraju nisu pronašli mesto za drugi gol.

Tako će IMT i Javor ostati na deobi 11. mesta na tabeli na zimskom odmoru sa po 21 poenom.