Vlahović junak Juventusa protiv Frozinonea: Srbin ušao sa klupe i rešio meč, Kostić upisao asistenciju

S. J.

Novi pogodak "Vlahogola"

• 4
Dušan Vlahović, FK Juventus Foto: Profimedia.com/Hellraiser Photo Agency / Alamy

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Frozinonea sa 2:1, u okviru 17. kola italijanske Serije A.

Apsolutni junak Stare dame bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, a potom u samom finišu zatresao mrežu i doneo pobedu crno-belima.

Zapaženu partiju, imao je i Filip Kostić, koji je zabeležio asistenciju kod vodećeg pogotka Juventusa u 12. minutu.

Srbin je proigrao mladog Kenana Jildiza, koji je pravim "slalomom" kroz odbranu protivnika izborio poziciju, a potomo precizno pogodio u bliži ugao.

Ipak, već na startu drugog poluvremena, izjednačio je Frozinone, i to preko Haimea Baeza, koji je pogodio na asistenciju Monterisija.

A onda, u 81. minutu, Vlahović je još jednom pokazao da zaslužuje da bude u strartnoj postavi.

MekKeni je dobro centrirao u samo "srce" kaznenog prostora, a Vlahović je fenomenalno reagovao, najviše skočio i glavom poslao loptu u sam gornji desni ugao gola Frozinonea.

Uspeo je srpski reprezentativac i još jednom da zatrese mrežu u 89. minutu, ali je taj pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.