Liverpul rutinski protiv Barnlija: Nunjez i Žota za pobedu "Redsa" i prvo mesto na tabeli

S. J.

• 0
FK Liverpul Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu Barnlija sa 2:0, u okviru 19. kola Premijer lige.

Bolji su bili Redsi od samog početka, što su uspeli da kruniššu sa po jednim pogotkom u oba poluvremena.

Već u šestom minutu Liverpul je poveo pogotkom Darvina Nunjeza, koji je fenomenalno plasirao loptu uz stativu, posle dodavanja Gakpa.

Pogodili su gosti i u 55. minutu, kada je Harvi Eliot pogodio, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, to je u samom finišu, u 90. minutu "ispravio" Diogo Žota, kada je maestralno, iz nezgone pozicije poslo loptu u dalji ugao posle odlične akcije i asistencije Luisa Dijaza.

Liverpul je ovom pobedom izbio na prvo mesto, bar na kratko, i ima 42 boda, dva više od Arsenala koji je drugoplasiran.

Sa druge strane, Barnli je ostao na 19. mestu sa 11 bodova.