≫

Luka Jović ulazi u formu pred EURO: Postigao dva gola za 14 minuta u pobedi Milana u Kupu Italije

L. I.

Forma mu je u uzlaznoj putanji

• 2
Luka Jović, FK Milan, FK Kaljari Printskrin: Twitter.com/xMarkness__

Fudbaleri Milana dočekali su Kaljari u okviru osmine finala Kupa Italije i zabeležili vrednu pobedu rezultatom 3:1. Dva gola za klub iz Milana postigao je Luka Jović, dok su pogađali i Traore i Leao, a počasni pogodak za goste postigao je Azi.

Srpski centarfor igra sve bolje u dresu "rosonera", a ove sezone je tri puta uspevao da zatrese mrežu.

Igrao se 29. kada je idealan centaršut u kazneni prostor poslao Teo Ernandes, Jović je malo lošije primio loptu, ali je našao prostora i levom nogom zakucao loptu u mrežu.

Nedugo zatim, tačnije u 43. minutu, uspeo je da postigne i drugi pogodak. Ponovo je u ulozi asistenta bio Teo Ernandes koji je prošao skoro kompletnu odbranu gostiju, proigrao Jovića koji je šutirao u padu i uspeo da savlada Radunovića.

Forma Luke Jovića posebno može da raduje selektora Srbije Dragana Stojkovića zbog činjenice da je Evropsko prvenstvo na programu narednog leta.