Uspešan dan za naše igrače: Dmitrovića mučio tim iz Segunde, Brašanac morao u produžetak protiv trećeligaša

S. I.

Ne ide Andalužanima ove sezone...

• 0
Marko Dmitrović, FK Sevilja Foto: Jose Luis Contreras / Zuma Press / Profimedia

Srpski igrači su u velikoj meri bili učesnici trijumfa svojih ekipa u nedeljnim utakmicama Kupa Kralja, a svi do jednog prošli su u narednu rundu, odnosno osminu finala.

Marko Dmitrović je odigrao ceo meč za Sevilju na gostovanju najvećem hitu Segunde, trenutno drugoplasiranom Ferolu, a na pobedu je morao da čeka 87. minut kada je gol za 2:1 postigao Huanlu Sančez.

Prethodno su Andalužani vodili i od 30. minuta i gola Markaa, međutim Fran Manzanara je najpre u 50. poravnao rezultat, a onda u 75. ostavio tim na cedilu zaradivši drugi žuti karton.

Ni Matija Nastasić nije izlazio iz igre u ubedljivoj pobedi u Burgosu (3:0) koju su iskreirali Đovani Gonzales, Kajl Larin, Abdon Prac.

Osasuna se je protiv trećeligaša Kasteljona morala čak i u produžetke, a u108. je za slavlje pogodio Hose Manuel Arnaiz. Darko Brašanac je za Pamplonce odigrao 78 minuta.