≫

Ludnica u Engleskoj: Siti u 94. minutu došao do pobede protiv Njukasla, presudio im Zvezdin dželat

L. I.

"Građani" gubili na poluvremenu

• 0
Mančester siti Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su pobedu u 21. kolu Premijer lige, pošto su na gostujućem terenu savladali Njukasl rezultatom 3:2. Izabranici Pepa Gvardiole bili su u rezultatskom zaostatku posle prvog poluvremena, ali su smogli snage i uspeli da preokrenu meč.

Domaćinu je već u drugom minutu susreta poništen pogodak koji je postigao Longstaf. Nedugo zatim, Silva je u 26. minutu doveo "građane" u vođstvo, da bi do kraja poluvremena Isak i Gordon doneli prednost domaćinu.

Ipak, Siti se nije predavao pa je preko De Brujnea u 74. minutu došao do izjednačenja i meč odveo u dramu.

I kada se činilo da će rivali podeliti bodove, na scenu je stupio Bob. "Dželat" Crvene zvezde je na asistenciju De Brujnea u 91. minutu pogodio mrežu domaćih i doneo vredan trijumf svom timu.

Nakon ovog kola Mančester siti zauzima 2. mesto na tabeli sa 43 boda, dva manje od vodećeg Liverpula, dok je Njukasl na 10. mestu sa 29 bodova na svom kontu.