Zvezdin Kangva postigao gol za Zambiju: Volej sa 30-ak metara obišao igrače kao čunjeve i završio u golu

S. L.

Ovako nešto ni na treningu ne uspeva

• 0
Kings Kangva, Zambija Printskrin: X / CFC_Janty

U toku je Afrički Kup nacija, gde je učešće uzela i nekolicina fudbalera koji su poznati na terenima širom Superlige Srbije. Jedan od njih, Kings Kangva, sa svojom reprezentacijom Zambije je igrao meč prvog kola protiv DR Konga, gde je rezultat bio nerešen - 1:1.

Upravo je Kings Kangva bio i glavna "faca" meča, pošto je postigao gol za svoju ekipu i to na neverovatan način.

Igrao se 23. minut, kada je Zambija krenula u kontru, posle čega je golman iz DR Konga izbacio loptu u aut, ali je ostao na terenu. Ipak, nisu sudije prekinule igru, Patson Daka je brzo izveo aut ka Kingsu Kangvi, a ovaj je prelepim volej udarcem pogodio mrežu.

Nije dugo trajala radost Zambije, pošto je Visa samo četiri minuta kasnije postigao gol na asistenciju Sedrika Bakambua.

Rezultatom od 1:1 se i završio meč, dok je u drugoj utakmici grupe Maroko bio ubedljiv protiv Tanzanije sa 3:0.