Napoli ubedljivo savladao Fiorentinu i plasirao se u finale Superkupa Italije

L. I.

Tim iz Firence promašio penal u prvom delu igre...

• 1
Napoli-Fiorentina Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Napolija ubedljivo su savladali Fiorentinu rezultatom 3:0, u okviru polufinala Superkupa Italije.

Tim sa juga Italije je do vođstva došao posle 22. minuta igre, kada je mrežu tima iz Firence pogodio Simeone.

Nakon toga Fiorentina je zaigrala bolje, a u 28. minutu poništen im je gol koji je postigao Beletran zbog ofsajd pozicije.

Novu priliku da izjednače rezultat izabranici Vićenca Italijana imali su u 43. minutu kada im je dosuđen penal. Odgovornost je preuzeo Ikone, ali je šutirao preko prečke.

U samom finišu meča, rezervista Zerbin, koji je u igru ušao u 81. minutu, postigao je dva pogotka i rešio pitanje pobednika.

Drugi finalista biće pobednik duela između Intera i Lacija.