Inter preslišao Lacio i otišao u finale Superkupa Italije!

S. L.

Ubedljiv trijumf plavo crnih

• 0
Lautaro Martinez Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Intera su slavili protiv Lacija sa 3:0 u okviru polufinala Superkupa Italije, čime su otišli u finale gde ih čeka Napoli, koji je ranije savladao Fiorentinu identičnim rezultatom nešto ranije.

Inter je od početka bio dosta bolji rival, što im se isplatilo već u prvoj četvrtini meča, kada je Markus Tiram postigao gol i tako doneo veoma ranu prednost. Igrao se 17. minut utakmice, Federiko DiMarko je asistirao, a na pravom mestu je bio Francuz koji je postigao pogodak.

Tim rezultatom se otišlo i na poluvreme, dok je na startu drugog manje-više sve bilo i rešeno.

Igrao se 50. minut meča, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran je bio Hakan Čalhanoglu i to je već bilo 2:0. Inter je već tu rešio pitanje pobednika, a poslednji "ekser u sanduk" Lacija su ukucali u 87. minutu, kada je gol postigao i Fratezi.

Samo dva minuta kasnije je Ćiro Imobile postigao pogodak, ali je on poništen zbog igranja rukom, te je na semaforu ostalo - 3:0.

Finalni duel između Intera i Napolija na programu je u ponedeljak, 22. januara.