Bajern sada ne sme da "kiksne", jer Leverkuzen galopira: Apotekari "iz keca u dvojku" protiv Lajpciga

S. T.

Veliki i važan trijumf za goste u borbi za titulu

• 0
FK Bajern Leverkuzen Foto: Tanjug / AP

Izgleda da Bajern iz Minhena ima jakog takmaca u borbi za titulu. Otpali su Štutgart, Borusija, a sada i Lajpcig, jer je Bajer iz Leverkuzena uspeo da ih sruši posle velikog preokreta za velikih +7 na tabeli u odnosu na Bavarce - 2:3 (1:0).

Slavili su Apotekari protiv Lajpciga posle velikog preokreta. Mora se ipak istaći da uz sedam bodova prednosti imaju i dva meča više, a jedan će Bajern nadoknaditi koliko sutra kada se sastaje sa Verderom.

Poveo je Lajpcig preko Simonsa u 7. minutu utakmice i delovalo je da domaćin ima kontrolu nad utakmicom.

Međutim, početak drugog poluvremena doneo je pravi vatromet. Telja je prvo izjednačio rezultat u 47. minutu na asistenciju Grimalda, samo devet minuta kasnije je čuveni Openda vratio prednost Lajpcigu, da bi Tah u 63. minutu vratio sve na nulu.

I onda smo čekali.

Do nadoknade vremena. E, tada je Lajpcigu dobro došlo nešto za smirenje od Apotekara, jer su gosti uspeli da dođu do tri boda golom Hinkapija u prvom minutu dodatka, što ipak domaćin nije mogao da sustigne.

Kao što smo rekli, Bajer Leverkuzen sada ima 48 bodova na prvom mestu, dok je Lajpcig četvrti sa 33.