Bez mnogo iznenađenja u Kupu Francuske: PSŽ spakovao četiri Orleanu, prošao i jedan niželigaš

S. T.

L-Pu-an-Vele je izbacio Dankerk, što je jedini trijumf klubova ispod druge lige danas

• 0
FK PSŽ Foto: Tanjug - AP

Fudbaleri PSŽ-a ostvarili su očekivani plasman u osminu finala Kupa Francuske, pošto su na gostujućem terenu bez apsolutno ikakvih problema izbacili Orlean - 1:4 (0:1).

Već do poluvremena je gost poveo preko Kilijana Embapea, koji je zatresao mrežu u 16. minutu, da bi potom uspeo da da gol i u 63. minutu sa penala.

Do kraja je Embape dva puta bio asistent i to Ramosu u 73. minutu, a potom i Majuluu u 88. minutu, dok je počasni pogodak za domaćina dao Sen-Ruf u 86. minutu.

Najlepša priča dana je pobeda L-Pu-an-Velea nad Dankerkom. Klub iz četvrte lige našao je svoje mesto u osmini finala i to je jedina pobeda nekog niželigaša danas - 2:1 (2:0).

U ostalim mečevima, Trelisak je mogao da iznenadi Brest, pošto je vodio pred sam kraj, ali je prvoligaš ipak napravio preokret (1:2), Nica je izbacila Bordo u gostima sa 2:3, dok je Laval pobedio Nant sa 0:1.

Monako je posle manjih problema uspeo da dobije Rodez na gostovanju (1:3), a Valensijan je savladao Pariz kod kuće 2:1.