Ne kažu džabe da je 2:0 najopasniji rezultat: Real u 99. minutu "okrenuo" Almeriju

S. J.

Neverovatna utakmica

• 7
Real Madrid - Almerija Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Real Madrida savladali su ekipu Almerije sa 3:2, u okviru 21. kola španske La Lige.

Još jednom se stara fudbalska izreka "2:0 je najopasniji rezultat" pokazala kao istinita, s obzirom na to da je Almerija na poluvremenu imala 0:2 na semaforu.

Poveli su gosti u prvom minutu, kada je pogodio Ramazani, da bi u 43. minutu prednost duplirao Gonzalez.

Ipak, nisu se predavali fudbaleri Reala, te je u 56. minutu Džud Belingem uspešno realizovao dosuđeni jedanaesterac, i tako smanjio na 1:2.

Mogla je Almerija već šest minuta kasnije da ponovo dođe do dva gola prednosti, ali je gol Aribasa poništen zbog prekršaja.

Pet minuta kasnije, to je kaznio Vinisijus Žunior, koji je pogodio na asistenciju Čuamenija, i tako izjednačio na 2:2.

Još jednom je Belingem zatresao mrežu u 77. minutu, ali je bio u ofsajdu, te gol nije priznat.

Ipak, uspeo je Real da dođe do kompletnog preokreta, i to ni manje, ni više u 99. minutu, kada je Belingem asistirao, a Dani Karvahal smestio loptu u mrežu, za opšti delirijum na tribinama.

Na kraju, potpuno zasluženo, upravo Džud Belingem poneo je nagradu igrača utakmice.

Real je sada ponovo na prvoj poziciji sa 51 bodom, dok je Almerija ostala zakucana za dno sa svega 6 bodova.