≫

Ukrajinac upisao treći najbrži het-trik u istoriji La Lige: Dovbik "izrešetao" Dmitrovića za šest minuta

S. T.

Samo dva fudbalera su uspela da postignu tri gola na meču La Lige brže od igrača Đirone

• 0
Artjom Dovbik Foto: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

Neverovatno igra Đirona, a još jednom se pokazalo kakav je majstor Artjom Dovbik! Trenutno najbolji strelac Primere zajedno sa Džudom Belingemom iz Real Madrida nastavio je svoju neverovatnu seriju na utakmici protiv Sevilje, gde je "izrešetao" gol Marka Dmitrovića za samo šest minuta!

Prvi pogodak je postigao u 13. minutu na asistenciju Savija, drugi je stigao u 15. minutu na dodavanje Portua, dok je treći pao u 19. minutu kada je asistent bio Kuto.

Prethodno je Romero doneo prednost Sevilji u 10. minutu utakmice.

Inače, ovo je bio treći najbrži het-trik u istoriji španske La Lige. Vlasnik rekorda je nekadašnji napadač Atletiko Madrida, a sada fudbaler Strazbura, Kevin Gameiro koji je postigao tri gola za četiri minuta i 45 sekundi.

Na drugom mestu je kolumbijski Luis Suarez, koji je za svoju Almeriju uspeo da postigne tri gola za nešto više od pet minuta. Sada im se pri vrhu lestvice priključio Dovbik.

Do kraja su se u drugom poluvremenu još upisali u strelce Cigankov i Stuani za konačnih 5:1 za Đironu za prvo mesto na tabeli.

Pogledajte kako je do toga došao u snimcima.