Fantastični Tores het-trikom vodio Barsu do trijumfa: Katalonci u finišu "slomili" Betis

S. J.

Ipak su Katalonci stigli do pobede u dramatičnoj završnici meča

• 0
Feran Tores Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Betisa sa 4:2, u okviru 21. kola španske La Lige.

Apsolutni junak gostiju iz Katalonije bio je Feran Tores, koji je upisao het-trik, a uz to zabeležio je i asistenciju.

Tores je doveo Barsu do prednosti u 21. minutu, kada je pogodio na asistenciju Pedrija. Isti igrač pogodio je i u 48. minutu, i delovalo je da će Barsa lako do trijumfa.

Ipak, pitao se i Betis, koji se nije predavao, što je raspoloženi Isko uspeo da iskoristi. Nekadašnji fudbaler Reala, pogodio je prvo u 56, pa i u 59. minutu, donevši tako izjednačenje timu iz Sevilje. I činilo se da je domaćin na dobrom putu da osvoji barem jedan bod na ovoj utakmici.

Međutim, nije tako mislila Barselona. Tik pred nadoknadu vremena je do gola stigao Žoao Feliks na asistenciju Toresa, da bi u samoj nadoknadi Tores uspeo da kompletira svoj het-trik na dodavanje Jamala.

Barselona je sada na trećem mestu sa 44 boda, osam manje od vodeće Đirone, dok je Betis ostao na devetoj poziciji sa 31 bodom.