Lautaro je heroj Intera: Neroazuri srušili Napoli u sudijskoj nadoknadi i osvojili Superkup Italije!

E. S.

Jedan gol je bio dovoljan...

• 1
FK Inter Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Intera osvojili su Superkup Italije treću godinu zaredom, a ukupno osmi put u svojoj istoriji, pošto su savladali Napoli u Rijadu sa 1:0, i to, posle gola u sudijskoj nadoknadi.

Od starta meča oba tima su bila "rezervisana". Tokom prvog poluvremena, i pored šansi, gola nije bilo. Slična situacija viđena je i u nastavku. Uz to, u 60. minutu Napoli je ostao sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Đovani Simeone.

Ali, kada je delovalo da neće biti golova u regularnom delu, usledila je odlična akcija Intera u prvom minutu sudijske nadoknade. Jedini gol na meču postigao je Lautaro Martinez u nadoknadi vremena, i to, posle asistencije Pavara sa desne strane.