Šok za Maroko! Ostali bez četvrtfinala AKN-a, Hakimi potpuni tragičar, promašio penal za izjednačenje

S. T.

Kaznili su i to Južnoafrikanci i prošli dalje

• 0
Fudbalska reprezentacija Maroka Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Maroka priredili su svojim navijačima neprijatno iznenađenje, pošto su eliminisani u osmini finala Afričkog kupa nacija i to od Južnoafričke Republike - 0:2 (0:0).

Iako su imali toliko šansi da slome rivala, Marokanci su dopustili sebi da naprave nekoliko gluposti i prepuste Južnoj Africi mesto među osam najboljih timova kontinenta.

U prvom poluvremenu utakmice, VAR je u 33. minutu poništio pogodak Ezalzuija zbog ofsajda.

Drugo poluvreme je već posle 12 minuta donelo prednost Južnoafričke Republike preko Makgope na asistenciju Cvanea. Pritisak je tada dodatno porastao na fudbalere Maroka.

I on se oslikao u vidu promašenog penala Ašrafa Hakimija u 85. minutu, čime je on postao potpuni tragičar svog tima. U nastavku je Amrabat dobio i crveni karton u četvrtom minutu nadoknade i faktički "presudio" Maroku.

Samo minut kasnije videli smo i drugi gol Južne Afrike preko Mokoene, što je bio i konačan rezultat ove napete utakmice.

I imali su mnogo sreće u žrebu, jer u četvrtfinalu igraju sa Zelenortskim ostrvima.