L. I.

Vezista Totenhema ponovo heroj nacije...

• 0
Son, Južna KOreja Foto: Tanjug.rs/AP

Poznato je i dvoje polufinalista na ovogodišnjem Azijskom kupu, a to su Jordan i Južna Koreja. Pomenute reprezentacije biće i direktni rivali za prolaz u finale.

Jordan se prvi put u svojoj istoriji plasirao među četiri najbolje selekcije na pomenutom takmičenju, pošto je eliminisao Tadžikistan rezultatom 1:0. U tome im je pomogao Kanonov koji je u 66. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Nakon primljenog pogotka Tadžikistan je krenuo na sve ili ništa, ali do kraja susreta nisu uspeli da zatresu mrežu.

Izuzetno zanimljiv meč odigrale su reprezentacije Južne Koreje i Australije. Korejci su do trijumfa od 2:1 došli u nadoknadi vremena pogotkom fantastičnog Sona, iako su do 96. minuta imali gol minusa.

Australijance je u vođstvo doveo Gudvin u 42. minutu, kada je sa 10-ak metara iz voleja pogodio mrežu.

Izabranici Jirgena Klinsmana se nisu predavali, a nagrada je došla u nadoknadi susreta. Miler je faulirao Sona u kaznenom prostoru, a siguran sa bele tačke bio je He-Čan Hvang i odveo meč u produžetak.

U 104. minutu dosuđen je slobodan udarac za Južnu Koreju. Odgovornost je preuzeo Son i prelepim udarcem savladao golmana Australije za veliko slavlje svojih saigrača.

Na ovom susretu nastup za pobedničku selekciju zabeležio je i vezista Zvezde Hvang, koji je zamenjen u 77. minutu.