Golovi kao da su bili začarani: Južna Afrika dala samo dva pogotka u penal seriji i prošla u polufinale AKN-a

S. T.

Ništa od uspeha za Zelenorćane

• 0
Afrički kup navija, Zelenortska Ostrva - Južna Afrika Foto: Tanjug / AP

Golovi su bili enigma za fudbalere Zelenortskih ostrva i Južnoafričke Republike danas u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija, čak i u penal seriji. Pošto ih nije bilo u 120 minuta fudbala, jedva ih je potom bilo i u pomenutom "ruletu", jer je prvopomenuti tim realizovao svega jedan, a pobednički sa juga Afrike dva za prolazak u polufinale - 0:0 (1:2 posle penala).

Nismo se nagledali kvalitetnog fudbala tokom ove utakmice. I jedan i drugi tim igrali su jako tvrdo i zatvoreno.

Iz prvog poluvremena izdvajaju se šanse Mokoene iz 10. minuta za Južnoafričku Republiku, kao i Mudaua koji je promašio zicer sa pet metara u nadoknadi vremena.

U drugih 45 minuta je viđeno nekoliko jačih udaraca, od kojih je najbolji bio onaj koji je uputio Benhimol u 93. minutu za Zelenorćane, kada je golman Južnoafričke Republike jedva uspeo da skrene loptu na prečku. Usledili su produžeci.

Ni tamo nije viđen gol, pa smo produžili u penal seriju, a i tamo je bilo prilično haotično.

Naime, Zelenorćani su promašili prva tri penala i gledali su ka ispadanju, ali nisu nešto mnogo bolji bili ni Južnoafrikanci. Oni su promašili svoj drugi i treći penal, pa smo ipak nekako došli do pete serije, nakon pogodaka Teišeire i Mvale.

No, Andrade je promašio svoj udarac i poslao je Južnu Afriku u polufinale.