Rijeka je novi lider prvenstva u Hrvatskoj: Hajdukove greške postale skupe, može da ih stigne i Dinamo

S. T.

Četiri meča bez pobede imaju Splićani

• 0
Rijeka protiv Lokomotive traži novi korak ka vrhu Foto: Profimedia/Marko Pasalic

Četiri meča bez pobede Hajduka i Splita, a sa druge strane četiri vezane pobede Rijeke znače samo jedno - drugopomenuti tim je novi lider šampionata Hrvatske, pošto je danas na domaćem terenu savladao Istru sa 3:0.

Nije bilo apsolutno nikakve dileme kada je reč o pobedniku ovog meča, jer je Rijeka odmah zadala svoj tempo koji je ispratila do samog kraja.

Poveo je domaćin golom Hodže na asistenciju Pjace u 10. minutu, da bi u 34. minutu usledio penal koji je dosudio glavni arbitar Čulina, a koji je realizovao Janković.

Posao domaćih je dodatno olakšan crvenim kartonom Maurića na isteku prvog poluvremena, da bi Rijeka u drugom poluvremenu potvrdila pobedu golom Marića u 74. minutu.

Rijeka sada zauzima prvo mesto na tabeli sa 44 boda, dok je Hajduk na 42 poena, a Dinamo na 37 uz dva meča manje, pa i sam može da se "upetlja" u vrh tabele.