Roma cveta bez Murinja: Vučica "pokerom" ispratila Kaljari iz Rima!

S. L.

Sjajna utakmica

• 0
Roma Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Rome su nastavili sa sjajnim partijama otkako su otpustili Žozea Murinja, te su vezali i svoj četvrti trijumf, od čega treći u Seriji A. Oni su na svom stadionu bili bolji od Kaljarija sa 4:0, čime su se vratili na petu poziciju u prvenstvu.

Reklo bi se da je Murinjo bio taj koji je kočio ovaj tim, pošto su od njegovog odlaska jednostavno procvetali pod dirigentskom palicom Danijelea De Rosija. Slavila je prvo Vučica protiv Verone, potom protiv Al Šababa u prijateljskom meču, a pala je i Salernitane.

Nastavljena je serija, ovoga puta je Kaljari kapitulirao i to na ubedljiv način.

Već u drugom minutu je gol postigao Lorenco Pelegrini za 1:0, dok je Dibala na asistenciju strelca prvog pogotka duplirao prednost već u 23. minutu, čime se i naslutilo šta će se desiti u ovom meču.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom zamahu, Dibala je iskoristio penal u 51. minutu, povisio je na 3:0, dok je Hujsen golom u 59. minutu postavio konačnih 4:0.