Istorijska senzacija Jordana: Eliminisali Južnu Koreju i plasirali se u finale Azijskog kupa!

L. I.

Nastavlja se san o titulu...

• 0
Fudbalska reprezentacija Jordana Foto: Tanjug.rs/ AP

Fudbaleri Jordana priredili su još jednu utakmicu za pamćenje pošto su u polufinalu Azijskog kupa savladali Južnu Koreju rezultatom 2:0.

Pomenuta selekcija se bez puno respekta suprotstavila daleko nadmoćnijoj ekipi plasirala se u istorijsko finale. U prilog tome govori i 17 šuteva na protivnički gol, dok Južna Koreja za gotovo 100 minuta nije uputila nijedan jedini udarac u ovkir.

Posle prvog dela igre u kome nije bilo pogodaka, Jordan je mrežu zatresao u 53. minutu preko Al Naimata, da bi konačan rezultat postavio Al-Tamari u 66. minutu susreta.

Jordan će se za titulu boriti sa boljim iz duela Iran-Katar.

Podsećanja radi, svoj nastup za poraženu selekciju zabeležio je i fudbaler Crvene zvezde Hvang In Beom. On je na terenu proveo čitavih 90 minuta, a zaradio je i žuti karton u 15. minutu.