Štutgart dva puta vodio, Leverkuzen režirao dramu i preokret: Tah heroj Apotekara

S. G.

Kakav meč...

• 0
FK Bajer Leverkuzen Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Bajer Leverkuzena plasirali su se u polufinale Kupa Nemačke pošto su u meču četvrfinala na svom terenu savladali Štutgart sa 3:2.

Štutgart je bolje počeo i imao vođstvo od 11. minuta posle goila Valdemara Antona. Do kraja poluvremena Leverkuzen je napadao ali nije mogao do pogotka. Ipak, u 50. minutu Andrih donosi izjednačenje.

Drugi put na meču Štutgart dolazi do vođstva preko Fuhriha u 58. minutu, ali je usledio novi brzi odgovor Apotekara. Adli donosi egal 8 minuta kasnije. Usledila je velika borba do kraja, a defanzivac Džonatan Tah u 90. minutu se najbolje snalazi i koristi odličan centaršut i donosi pobedu svom timu.

Da podsetimo, u polufinale su se već plasirali Fortuna (Dizeldorf) i Kajzerslautern, posle četvrtfinani par čine Sarbriken i Borusija (Menhengladbah).