Promašaj koji je Južnu Afriku koštao finala: Mudau se propisno obrukao pred golom

S. J.

• 0
Nigerija - Južna Afrika Printscreen: Twitter/@FootColic

Fudbalska reprezentacija Nigerije plasirala se u finale Kupa afričkih nacija, pobedom nad Južnoafričkom Republikom nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Regularni deo meča, završen je rezultatom 1:1, iako je situacija i te kako mogla biti drugačija, i Južna Afrika ima za čim da žali.

Susret je obeležio neverovatan promašaj Kulisa Mudaua, koji je u šestom minutu sudijske nadoknade mogao biri heroj, ali je postao tragičar.

Mokoena je sjajno šutirao posle slobodnog udarca, golman je samo odbio loptu na peterac, a Mudau je naleteo na loptu, i promašio prazan gol, "opalivši" visoko preko gola.

Kako je to izgledalo, možete videti ispod.