Železničar i Novi Pazar podelili bodove: Suma sa penala spasao gostujući tim

L. I.

Efikasan meč...

• 0
FK Novi Pazar - FK Čukaricki Foto: Elmedin Hajrovic/ATA Images

Fudbaleri Železničara iz Pančeva i Novog Pazara odigrali su duel bez pobednika 2:2, u okviru 20. kola Superlige Srbije.

Domaći sastav imao je terensku inicijativu, a već u 8. minutu došao je do vođstva preko Aleksandra Đorđevića. Ipak, Pazarci su do izjednačenja došli u 33. minutu kada je asistenciju Adema Ljajića materijalizovao Karaklajić.

I kada se činilo da će se na odmor otići nerešenim rezultatom Lazar Romanić je doneo domaćinu prednost.

Problem za Novi Pazar predstavljale su povrede Adema Ljajića i Marka Šćepovića, koji su teren napustili u 16. odnosno 36. minutu.

Gosti su do boda stigli u nadoknadi susreta, tačnije u 94. minutu, kada je penal iskoristio Sejduba Suma.

Nakon ovog kola Železničar zauzima 14. poziciju sa 19 bodova, dok je Novi Pazar na 5. mestu sa 30.