"Puka petarda" u Firenci: Fiorentina deklasirala Frosinone

L. I.

"Ljubičasti" održali čas fudbala rivalu

• 0
FK Fiorentina Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Fiorentine savladali su Frosinone rezultatom 5:1, u okviru 24. kola Serije A.

Već posle prvog dela igre pobednik je bio rešen, a "ljubičasti" su imali tri gola prednosti. Igrao se 16. minut kada je Beloti postigao prvi gol, da bi nakon samo tri minuta prednost udvostručio Ikone.

Fiorentina je u 43. minutu uspela da preko Kvarte došla do ubedljive prednosti.

Posle samo osam minuta igre u nastavku Gonzales je glavom pogodio mrežu i najavio katastrofu Frosinonea.

Ipak, gosti su uspeli da smanje rezultat pogotkom Macitelija iz slobodnog udarca u 67. minutu.

Konačnih 5:1 postavio je Barak u 85. minutu susreta.

Nakon ovog kola "ljubičasti" zauzimaju 7. poziciju sa 37 osvojenih bodova, dok je Frosinone na 14. mestu sa 23 boda.