L. I.

Zanimljivi dueli...

• 0
Liga šampiona Foto: Tanjug.rs/AP

Odigrana su još dva meča u okviru osmine finala Lige šampiona, a pobede su izvojevali PSŽ i Lacio.

Parižani su rezultatom 2:0 savladali Real Sosijedad, a oba pogotka viđena su u drugom delu igre. Imali su fudbaleri PSŽ-a inicijativu i u prvih 45 minuta, ali to nisu uspevali da materijalizuju.

Igrao se 56. minut kada se mreža prvi put zatresla. Odlično je Embape ispratio centaršut Markinjosa na drugoj stativi i rutinski pogodio za vođstvo. Samo pet minuta kasnije Embape je mogao da duplira prednost, međutim, njegov udarac uzdrmao je prečku.

Ipak, svaku nadu španske ekipe ugasio je Barkola kada je udarcem vrhom kopačke pogodio mrežu za veliki trijumf svoje ekipe.

Veliku pobedu zabeležila je i ekipa Lacija koja je rezultatom 1:0 slavila protiv Bajerna iz Minhena.

Već na startu Bajern je ozbiljno pripretio preko Kimiha, a potom i preko Kejna, ali promene rezultata nije bilo. U smiraj poluvremena probao je Musijala, ali je njegov udarac otišao daleko preko gola.

U 48. minutu drugog dela igre Lacio je imao veliku šansu, ali je udarac Isaksona zaustavio Nojer odličnom intervencijom. Kada se činilo da će nemački sastav intenzivirati napade, sevnula je kontra Lacija.

Ćiro Imobile se izborio za prostor, uputio je udarac koji je bio izblokiran, a u nastavku akcije Upamekano oštrim startom ruši fudbalera Lacija za najstrožu kaznu. Uz to, Francuz je dobio i direktan crveni karton.

Odgovornost je preuzeo Imobile i smestio je iza leđa Manuela Nojera.

Revanš susreti su na programu za dve sedmice.

Lacio - Bajern 1:0 (Imobile 69)

PSŽ - Sosijedad 2:0 (Embape 58, Barkola 71)

Uživo:

71. minut - Gol! Bredli Barkola je poslao loptu kroz noge Remiru, Fabijan Ruiz u ulozi asistenta.

69. minut - Gol! Ćiro imobile je bio bolji od Nojera, problemi za Bajern.

67. minut - Dajo Upamekano je dobio crveni karton, nagazio je jezivo rivala po stopalu. Penal za Lacio.

63. minut - Embape pogađa prečku!

58. minut - Gol! Krenuo je žustro Embape u nastavak, propustio jednu priliku,a potom u 58. pogodio posle asistencije Markinjosa.

48. minut - Isaksen je bio u situaciji jedan na jedan, ali Lacio nije poveo! Nojer se bacio kao mačka.

Poluvreme - Mreže miruju na oba stadiona.

40. minutu - Leon Gorecka pronašao Džamala Musijalu, ali pogađajte, udarac odlazi preko prečke.

32. minut - Tokom prethodnih desetak minuta Dembele i Sane su ulazili u šanse na dva stadiona, ali naravno da nije bilo šuta u okvir.

22. minut - Dve velike situacije za Takfusu Kuba! Najpre je poslao loptu pored stative, a zatim umalo asistirao Andreu Silvi, međutim Portugalac je takođe gađao neprecizno.

Luis Alberto je konačno pripretio za Lacio, revija nepreciznih udaraca večeras.

15. minut - Sosijedad je preuzeo inicijativu, pa je preko Brajsa Mendeza ugrozio rivala. Njegov šut je izblokiran.

6. minut - Embape propušta veliku priliku, Aleks Remiro je ipak na visini zadatka. Mogli su favoriti rano do prednosti.

Šansu je na drugom susretu propustio i Hari Kejn.

2. minut - Već na startu je minhenski klub mogao da povede. Kimih je poslao loptu malo pored desne stative.

Pre mečeva:

Real Madrid i Mančester siti su sa 1:0 odnosno 3:1 u utorak preslišali otpore domaćina u Lajpcigu i Kopenhagenu, a drugog dana očekuje nas konačno makar jedan favorit na domaćem terenu.

PSŽ ni ove sezone nema pravog rivala u Francuskoj, pa će tokom proleća moći skoro u potpunosti da se fokusiraju na Ligu šampiona i kup utakmice. Iako su u nokaut fazu prošlia sa druge pozicije imali su i sreće na žrebu. Tim iz San Sebastijana igra dobru sezonu, ali je u odnosu na protivnika ipak u podređenom položaju, makar na papiru.

Lacio u svoj susret ulazi posle šarene forme u Seriji A, mada se ni Bajernu ne piše baš dobro u Bundesligi. Leverkuzen ih je ostavio zakucane za mesto broj dva pobedom od 3:0, pa je klub rastrzan između velike želje na evro-sceni i namere da se niz titula ne prekine ni posle više od deset godina.