Kralj Aleksandar! Mitrović u nadoknadi doneo pobedu Al Hilalu u Ligi šampiona Azije!

S. I.

Čovek odluke u Iranu!

• 14
Aleksandar Mitrović daje pobedonosni gol za Al Hilal protiv Sepahana Foto: Printskrin / X / FootColic

Fudbaleri Al Hilala teže nego što su očekivali pobedili su Sepahan na gostovanju u utakmici AFC Lige šampiona - 3:1. Ekipa za koju nastupaju Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić tako je u Rijad vratila ipak povoljan rezultat, s obzirom na zaostatak u kom su bili.

Tokom prvog poluvremena gledali smo uspavnaku uz samo jednu priliku za Salema Al Davsarija za goste. Šok je usledio u 37. kada je golman bono samo mogao da posmatra egzekuciju Ramina Rezajana, pa je irnaski klub vodio sve do 57.

Tada je udarac uputio Mitrović, golman to odbranio, ali je Malkom bio na pravom mestu za poravnanje! Interesantno je i to da je u istom minutu domaćin umalo poveo sa 2:0 u akciji koja je prethodila golu.

U 76. minutu Mohamed Danšegar je dobio direktan crveni karton, što je olakšalo posao gostima, koji su najpre u 82. preko Sergeja pripretili, da bi u trećem minutu nadoknade Mitrović razrešio sve dileme.

U svom stilu je Srbin bio najviši i najspretniji u skoku nakon centaršuta Sauda Abdulhamida, da bi u sedmom minutu nadoknade Abdulah Al Hamdan postavio konačan rezutlat.

Ranije tokom dana Ulsan je savladao Kofu sa 3:0, dok u meču Navbahora i Al Itihada nije bilo pogodaka.