S. G.

Matić je bio siguran u ovom duelu

• 0
Nemanja Matić Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Liona pobedili su Nicu sa 1:0, u prvom meču 22. kola francuske Lige 1, a ceo susret odigrao je srpski internacionalac Nemanja Matić.

Lion je igrao strpljivo i čekao svoju šansu, a ona se ukazala u 22. minutu.  Tada je jedini gol na susretu postigao je Orel Mangala, kada je zakucao loptu u mrežu Marčina Bulke. Sa druge strane, Nica je imala nekoliko dobrih šansi za izjednačenje, a najbolju su propustili u 70. minutu kada je Sanson poslao dobar centaršut, a Rosario poslao loptu glavom tik pored gola.

Do kraja, rezultat je ostao nepromenjen, pa je Lion upisao važna tri boda.

Lion je 11. na tabeli sa 25 bodova, dok je Nica drugoplasirana sa 39 poena, 11 manje od vodećeg Pari Sen Žermena.