S. I.

Pevci poraženi od vukova

• 0
Bukajo Saka, FK Arsenal Foto: Tanjug / AP

U popodnevnom terminu od 16 časova u Premijer ligi bilo je iznenađenja, a centralnu utakmicu ispratili smo na "Turf Muru" gde je pobedu odnela ekipa Arsenala sa ogromnih 5:0.

Nemoćan je bio domaćin u okršaju sa Tobdžijama, već od četvrtog minuta bio u minusu pogotkom Martina Odegarda, a od 41. bio u nezavidnom položaju jer je Bukajo Saka bio siguran sa penala.

Saka je u drugom poluvremenu na asistenciju Norvežanina verovatno razrešio sve dileme, dok su se do kraj meča u listu strelaca upisali i Leandro Trosar i Kai Haverc.

Arsenal je tako održao korak za Liverpulom, koje je ranije tokom dana u Londonu srušio Brentford.

Jednu od senzacija priredio je i sastav Vulverhemptona, koji je u gostima sa 2:1 porazio Totenhem. Žoao Gomeš je bio čovek odluke i sa dva pogotka zaustavio protivnika, dok je Dejan Kuluševski bio jedini strelac za "pevce".